کلیات مفاتیح الجنان ترجمه شیخ حسین انصاریان» 

طعن بر مداخله کردن نا اهلان در کتب حدیث و اخبار و ادعیه

▪️شیخ کلینى رحمه اللّه از عبد الرحیم قصیر نقل کرده: خدمت امام صادق علیه السّلام رسید، و عرض کرد: فدایت شوم، من از پیش خود دعایى اختراع کرده ام، حضرت فرمود: مرا از اختراع خود وا گذار، یعنى آن را کنار گذار، و براى من نقل مکن، و اجازه نداد، دعای جمع کرده اش را نقل کند و خود حضرت براى اودستور العملى عنایت فرمود.

▪️شیخ صدوق رحمه اللّه از عبد اللّه بن سنان روایت کرده: امام صادق علیه السّلام فرمود: به زودى به شما شبهه اى مى رسد، پس مى مانید بدون نشانه و راهنما و پیشواى هدایت گر و در آن شبهه نجات نمى یابد مگر کسى که دعاى غریق را بخواند، گفتم: دعاى غریق چگونه است؟ فرمود: مى گویى: یَا اللَّهُ یَا رَحْمَانُ یَا رَحِیمُ یَا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ ثَبِّتْ قَلْبِی عَلَى دِینِکَ

پس گفتم: یَا اللَّهُ یَا رَحْمَانُ یَا رَحِیمُ یَا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الْأَبْصَارِ ثَبِّتْ قَلْبِی عَلَى دِینِکَ.

حضرت فرمود: خداى عزّوجلّ مقلّب القلوب و الابصار هست ، ولى چنان که من می گویم بگو و چیزی اضافه مکن: یا مقلّب القلوب ثبّت قلبى على دینک. (بدون عبارت: و الابصار) 

نمونه ای از بدعت های ایجاد شده که رنگ سنت به خود گرفته است!!

بررسی سند ذکر ایام هفته

حدیث امیرالمؤمنین در نکوهش بدعت

یَا ,فرمود ,کرده ,حضرت ,نقل ,اللّه ,اللّه از ,رحمه اللّه ,  ▪️شیخ ,و الابصار ,از عبد ,قَلْبِی عَلَى دِینِکَ ,ثَبِّتْ قَلْبِی عَلَى

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

DUA O TAVIZ دعا و تعویذ خاطرات سربازی پی موزیک شوهر خواهرم دانلود مقاله پایان نامه تحقیق بررسی شرکت های اجاره ماشین در کیش بسته پذیرایی مراسم ترحیم پک پذیرایی آماده فروش انواع روغن های ارگانیک و خاص رایگاه فعالیت های روزانه آموزشی کلاس 902